Hakkımızda

Sitemiz; halk sağlığı ile yakından ilgili bir tıp doktoru tarafından, tıp camiası tarafından çok az bilgi sahibi olunan bir konuda, küme baş ağrısı çekenlerin sorunlarının çözümü konusunda katkıda bulunabilmek için açılmıştır.

Bu konuda siz hastalardan da, yorumlarınız ile konulara katkida bulunmanızı ya da yazılan yorumlara cevap yazmanızı rica ediyorum. Unutmayın tecrübe paylaştıkça artar. Lütfen tecrübelerinizi paylaşın…

Bir ara ben de buna benzer bir ağrı yaşadığım için hastalar ile çok iyi empati yapabiliyorum. Dayanılmaz bir baş ağrısı, kafanızın içini kaplıyor ve hiçbir ağrı kesici fayda etmiyor.

Ben tecrübelerime dayanarak, bu hastalığın tedavisinin, yemek düzeninde yapılacak değişiklikler ile mümkün olduğuna inanıyorum.

Atak döneminde olup denemek isteyenler,  atak dönemi özellikleri ile beraber bana ulaşabilirler. İlaçsız yeme değişikliği ile ilgili bir uygulama olacaktır.

Böyle bir ağrıyı yaşadığım için nöroloji stajı boyunca bu hastalığın anlatılmasını bekledim. Yaklaşık 1 ay kadar, tüm hastalıkları hocalarımız anlattı fakat beklediğim küme tipi baş ağrısı konusu gelmemişti. Tek bir cümle dahi edilmeden, koskoca bir staj bitti. Dolayısıyla siz doktorlara gidip, bende küme baş ağrısı var dediğinizde, yüzünüze bir şeyi ilk kez duyan insanlar gibi bakmaları çok doğal. Çünkü ilk kez duyuyorlar!

Kesin bir çözümü bulunursa bu hastalığın, sayfamızdan herkese duyurulacaktır. Kendimce bulduğum çözümü de paylaşmak isterim bu sorunu yaşayanlar ile.

Küme baş ağrısı (cluster baş ağrısı, demet baş ağrısı) konusunda, sorun yaşayanlar ve bu sorunlara kendince çözümler üretmeye çalışan hastalardan da faydalanarak sitemizi sürekli olarak güncel tutmak istiyoruz…

İnşallah az bilinen bu baş ağrısı tipine, kamuoyunun da dikkatini çekerek acilen bir çözüm bulunmasını sağlayabiliriz.

İletişime geçmek için:

bilgi@kumebasagrisi.com