Küme Baş Ağrısı Forum

Küme , araması yapılmaktadır fakat bu konu ile ilgili herhangi bir site bulunmamaktadır.

Sitemiz olarak, biz bu misyonu (tam bir forum şeklinde olmasa da) üstlenmeye çalıştık.

Küme aramasındaki maksat, karşılıklı konuşarak fikir alışverişi yapılması ve tecrübelerin paylaşılması olmaktadır.

Sitemizdeki yorum bölümünden, herkes kendi sorularını yazmakta ve o durumu yaşayan arkadaşlar da cevap vermektedir. Bizler de elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Sizler de sorularınız için, bu yazıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

En değerli bilginin tecrübe olduğuna inanıyoruz ve küme tipi baş ağrısı çeken kişilerin tecrübelerinin paylaşıldığı şu yazımıza kesinlikle göz atmanızı öneriyoruz.

Küme Baş Ağrısı Tecrübeleri için tıklayınız…

Küme baş ağrısı forum

“Küme Baş Ağrısı Forum” üzerine 10 yorum

 1. Merhaba…
  Benım adım Selçuk. 31 yaşındayım Antalya’da yaşıyorum.
  Yaklaşık 15 gündür yaşadığım sıkıntılar üzerine sonunda doktora gitmeye karar vermeden önce yaşadığım ağrı tipi ve bendeki etkilerini internette araştırdıktan sonra nöroloji doktorunun yolunu tuttum. Doktora yaşadığım sıkıntıları özetle anlattıktan sonra “Küme tipi baş ağrısı ön tanımını koyup,MR istedi.” akabinde Endol 25 mg kapsül yazıp kullanmam gerektiğini çıkan MR sonucuna göre de tekrar randevu verdi.
  Kısaca yaşadığım sorunlardan bahsedecek olursam;
  15 gündür günün belirli saatlerinde bu ilk 1 hafta 19:00/20:00 saatleri arası 1 defa
  daha sonra akşam yatmadan önce 23:00/01:00 saatleri arasında başımın sol tarafı şakak kısmında zonklayıcı bir ağrı eşliğinde sol burnumun kısa süreli tıkanmasıyla oluşan ve yaklaşık 30-45 dk.arası süren belirtiler ortaya çıktı.
  Ama bende ağrı internette yazılan ve takip ettiğim kadar aşırı derecede beni rahatsız eden şekilde değil zonklama şeklinde olmaktadır.
  Sizlerden ricam acaba bu hastalığın ilerleyen safhaları mı şiddetli geçiyor. Yoksa bendeki semptomlar mı farklılık gösteriyor. Küme tipi baş ağrısı kanısı konuldu fakat bendeki ağrılar yazılan kadar şiddetli değil. Oksijene felan ihtiyaç duymuyorum.
  Merak ettiğim acaba ilk defa olmasından kaynaklı henüz yeni olduğu için mi bu ağrılarım şiddetli geçmiyor yoksa başı da sonu da ilerlemesi de kesinlikle senin dediğin gibi değil bu ağrı şiddetlidir senin ki farklı bir durum mu ? diyorsunuz.

  Şimdiden cevap veren herkese sonsuz teşekkürler.

  Acil şifalar dilerim.

  1. Kardeşim öncelikle geçmiş olsun ve dediğin gibi hafif seyredip tamamen yok olsun inşallah.
   Ne var ki bu ağrı kimi dönemlerde bahsettiğin gibi hafif seyirli olabiliyorken kimi zaman hastaların intihar etme düşüncesini bile aklına getirebilen bir şiddette de olabiliyormuş. Hoş gerçi bu intihar düşüncesi çok aptalca neden böyle bir video anlatımı koymuşlar bende anlamadım. Ağrının geleceğini anladığında sakız çiğne ve derin derin nefes al ver. spor yap ve iyi gelen soğuksa soğuk sıcak su ise sıcak su tut. mutlaka iyi gelen bir yön bulacaksın.

 2. Ben Fahri Açıkalın 46 yaşındayım
  20 yaşımdandan beri küme baş ağrısı ile uğraşıyorum ama bir çare bulamadım
  Beni en çok rahatlatan oksijen
  Ançak çok şiddetli geldiğinde oda çare olmuyor araştırmalarım sonucunda Küba’da
  Bu ağrı için bir cihaz varmış gammacore
  Onu getirtmeye çalışıyorum
  Allah bu hastalığı çeken herkese sabır versin
  Tedavisi Yok gibi bir şey
  Kesinlikle ilaç kullanmanızı tavsiye etmiyorum hiç bir ilaç çözüm değil

 3. Ben de yaklaşık beş yıldır ayni rahatsızlığı çekiyorum
  Denemediğim yöntem kalmadı.
  3 4 gundur yeni bir yontem kesfettim Burnuma tuzlu su çekiyorum hemen kesiyor ağrıyı.
  İnşallah sizlerde de aynı etkiyi gösterir
  Allâh şifa versin
  Not: Bir bardak suya bir çay kaşığı tuz

 4. Yıllardır çekiyorum bu hastalığı denemediğim şey kalmamıştı. Bazı arkadaşlar soğuk duş almanın iyi geldiğini yazmış. Atak geldiği anda soğuk suyun altına giriyorum ve dayanabildiğim kadar dayanıyorum. Titreyerek çıkıyorum duştan ama gerçekten 5 dkka içinde hiçbirşeyim kalmıyor. Ozellikle bel kısmınıza soğuk su uygulamayı deneyin. Herkese bol şifa diliyorum.

 5. Merhaba ben de 13- 14 yaşımdan beri bu hastalıkla uğraşıyorum şuan yaşım 22, 18 yaşıma kadar günlük rutin ilaçlar (topamax dideral vb.) ve ağrı kesiciler kullandım doktor yönlendirmesiyle ama ağrı takvimime baktığımda cok uzun ve 4-5 ayda bir hep hayatımda olduğunu farkettim simdi ağrı tutsa bile dayanıyorum ilac icmiyorum ve yılda 1-2 kere küme ayım geliyor. Sizlere asıl sorum aranızda BARIŞ MUSLU tekniklerini deneyen var mı ve tecrübelerini burada paylaşabilir mi? veya başka bir psikolojik teknik (hipnoz- bilinçaltı temizliği vb) Veya yeni nesil bir tedavi yöntemi deneyen? Umudumu yitirmicem yeneceğiz hepbirlikte bunu insallah

 6. Herkese merhaba ve geçmiş olsun. Ben de aynı dertten muzdarip idim. Belki faydası olur diye tecrübelerimi paylaşmak istedim. Ağrı ilk 15 sene tek periyot olarak 45 gün civarı ve her sene geliyordu. Doktorun verdiği İsoptin işe yaradı ve gelişini baskıları. Ancak son 5 yıl ağrı mutasyona uğradı ve iki periyot halinde gelmeye başlayınca ilaç işe yaramaz oldu. Kendimce bulduğum yöntem çok etkili oldu. Ağrı başladığında derin ve büyük bir kaba bolca buz ve soğuk su doldurup kafamı mümkün olduğunca uzun içinde tutuyordum. Bu sıcak kan yüzünden şişen ve ısınan damarların soğumasını sağlıyor ve atağı 15 dakika içinde sönümlendirmeye başlıyor. Ayrıca soğuktan dolayı ağrıyı çok daha az hissediyorsunuz. Umarım birilerinin işine yarar. Sağlıkla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.